„Zgasić słońce. Szpony smoka” Robert J. Szmidt

Jest rok 1905. Polski nie ma na mapie świata. Zaborcy wcielają młodych ludzi do wojska, które szykuje się do największego konfliktu zbrojnego w dziejach. Kraje europejskie wraz z USA tworzą koalicję przeciwko Japonii, której celem jest podbicie świata i stworzenie jednego imperium. Jakie niespodzianki czekają na zachodnich najeźdźców w Kraju Kwitnącej Wiśni?

„Zgasić słońce” to bardzo ciekawa koncepcja wojennej historii alternatywnej, doprawiona nutką fantastyki. Czytelnik już od pierwszej strony zostaje wrzucony na głęboką wodę. Od samego początku akcja pędzi na łeb na szyję. Historia wciąga, jest kreatywna, napisana bardzo sprawnie i dynamicznie, przez co czyta się ją w błyskawicznym tempie. Oprócz zawrotnej szybkości akcji znajdziemy tutaj też chwilę na odpoczynek i przyjrzenie się z bliska kilku elementom japońskiej kultury. 

I choć nie ma w niej tego czegoś, co sprawiłoby, że będzie to dla mnie niezapomniana lektura, czas z nią spędzony wspominam bardzo miło. Mimo ciężkiego tematu powieść jest lekka i przystępna. Polecam szczególnie fanom fantastyki, literatury historycznej i wojennej, ale nie tylko. Mam przeczucie, że każdy odnajdzie w niej coś dla siebie.

Wydawnictwo SQN

1 myśl na “„Zgasić słońce. Szpony smoka” Robert J. Szmidt”

  1. Książka bardzo mi się podobała i błyskawicznie ją przeczytałam! Jestem ciekawa kolejnego tomu, bo ten tylko rozpalił ciekawość! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *