„Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” Stuart Turton

Aiden Bishop osiem razy z rzędu przeżywa dzień, w którym zamordowana zostaje Evelyn Hardcastle. Codziennie budzi się w innym wcieleniu. Jego zadaniem jest zbadanie sprawy z ośmiu różnych perspektyw i w ostateczności odkrycie, kto jest zabójcą dziewczyny. Rozwiązanie zagadki jest warunkiem opuszczenia przez niego mrocznej posiadłości, w której cały scenariusz się rozgrywa. 

Co pierwsze rzuciło mi się w oczy w tej książce, to niesamowity, mroczny i tajemniczy klimat rodem z książek Agathy Christie. Do tego atmosfera dobrego escape room’u i zagadka wzorowana na rozgrywce gry Cluedo. W wyniku tej mieszanki powstała wciągająca opowieść, która intryguje i zostawia po sobie ślad na długo. Mnogość wątków i postaci oraz przeskoki w czasie mogą spowodować lekkie oszołomienie, jednak po chwili wszystko staje się jasne i klarowne. Poszczególne wątki zgrabnie zbiegają się w jedną całość, odkrywając przed czytelnikiem tajemnicę mrocznego domu i jego gości. Jedyne do czego mogę się przyczepić to zakończenie, które niestety okazało się nijakie w porównanie do całości tej pozornie pogmatwanej historii.

Autor kupił mnie nietypowym podejściem do kryminału, mglistym, XIX-wiecznym klimatem i lekkością pióra.

Tłumaczenie: Łukasz Praski

Wydawnictwo Albatros

19 myśli na “„Siedem śmierci Evelyn Hardcastle” Stuart Turton”

  1. гидра официальный сайт, конечно же, обеспечивает анонимность в сети, но тем не менее, этой защиты недостаточно и работать с проектом с обычного браузера нельзя. При открытии сайта через привычный для вас браузер провайдер отследит все проекты, на которые вы заходили, и столь подозрительная активность может заинтересовать правоохранительные органы. Потому нужно задуматься о дополнительной безопасности.

  2. Подавляющее большинство граждан на сегодняшний день применяют веб не столько для получения информационных материалов, сколько для покупок разнообразных товаров, какие попросту наводнили его. Здесь кроме того есть возможность отыскать не разрешенные к продаже и нелегальные категории. Однако не в обыкновенном поисковике по типу Яндекса, а в отдельной доменной зоне, общеизвестной как Даркнет. Одной из площадок данной интернет-сети и является hydra onion обход блокировки, интернет-сайт какой мы и проанализируем более подробно в этой статье. Потому, если вам тематика закупки противозаконных товаров актуальна, то вам этот материал получится полезен.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *