„Prawda. Krótka historia wciskania kitu” Tom Phillips

Dlaczego ludzie wierzą w rzeczy, których nieistnienie zostało potwierdzone i udokumentowane? Jak kłamią politycy? Jak działa sprzężenie zwrotne ściemy? Jak doprowadzić do zbiorowej histerii? I kto jest największym wciskaczem kitu w dziejach ludzkości? Fake newsy nikomu w dzisiejszych czasach obce nie są. Jak się jednak okazuje ludzkość boryka się z tym problemem od zarania dziejów.

Jeśli czytaliście pierwszą książkę autora to z pewnością wiecie czego można się spodziewać po „Prawdzie”. Z niesłabnącym poczuciem humoru, dużą dozą sarkazmu oraz we właściwym sobie, gawędziarskim stylu, Tom Phillips przedstawia czytelnikowi bardziej i mniej znane ściemy, które często miały duży wpływ na bieg historii.

Jest to jedna z tych nieodkładalnych książek, które czyta się w błyskawicznym tempie. Lekka, przyjemna, niepoważna, ale mimo to przemycająca sporą ilość wiedzy. Czy niezbędnej to kwestia bardzo dyskusyjna, ale każda wiedza uszlachetnia… czy jakoś tak. Moje wrażenia są pozytywne. Wielokrotnie parskałam śmiechem, co w obecnych czasach, czasach zarazy, było mi bardzo potrzebne. Jeśli szukacie na rozluźnienie czegoś lekkiego, lecz nie głupiego, to polecam z czystym sumieniem.

Tłumaczenie: Maria Gębicka-Frąc

Wydawnictwo Albatros

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *