„Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować” Jonathan J. Moore

Historia egzekucji

Zastanawialiście się kiedyś ile głów musi zostać odciętych, aby zapełnić krwią specjalnie wykopany rów o pojemności 6000 litrów? Chcielibyście poznać różne metody skalpowania? A może interesują was tortury jakim poddawane były kobiety posądzone o uprawianie czarów? Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco to „Powiesić, wybebeszyć i poćwiartować” jest książką dla Was. 

Jest to książka pełna krwawych ciekawostek związanych z historią publicznych egzekucji. Od ukrzyżowań i gladiatorów starożytnego Rzymu po krzesło elektryczne i zastrzyki trucizny. Autor prowadzi czytelnika przez historię ludzkiego okrucieństwa. Niektóre wymyślne metody zadawania cierpienia i śmierci, o których tutaj przeczytałam aż mi się w głowie nie mieszczą. Czyta się szybko, nie trzeba się jakoś specjalnie na lekturze skupiać, aby wszystko było jasne. 

Minusem książki jest to, że została napisana bardzo chaotycznie. Miejscami historie są nagle urwane, inne nagle znikąd się zaczynają, fakty mieszają się ze sobą i powstaje papka. Mimo to, przez tą papkę łatwo przebrnąć. Nie jest to górnolotna literatura, raczej czysto rozrywkowy przerywnik pomiędzy innymi książkami.

 

Tłumaczenie: Adam Olesiejuk

Wydawnictwo Znak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *