„Księga jesiennych demonów” Jarosław Grzędowicz

„Księga jesiennych demonów” to zbiór pięciu opowiadań autorstwa Jarosława Grzędowicza. Historie do krótkich nie należą, każda z nich to porządny kawał mięsistego tekstu, który niesie ze sobą głębokie przesłanie. Grzędowicz we współczesne sytuacje wplata baśniowe elementy, nadając im magiczny, ciężki charakter. Czyta się jednocześnie lekko i ciężko. Lekko, bo autor ma świetny warsztat pisarski. Ciężko, bo ładunek deprechy, który serwuje nam tu Grzędowicz nie nadaje się na zbyt długie posiedzenia. Musiałam robić przerwy, inaczej byłabym zmuszona pochlipywać sobie w kącie po cichu. Bohaterowie z krwi i kości, którzy rzuceni w fantazyjne sytuacje borykają się z realnymi problemami współczesnego człowieka. Ciekawy zabieg, w moim odczuciu bardzo udany.

Niby to horror, ale jednak nie straszy. Wywołuje jednak głęboki niepokój, skłania do refleksji nad życiem i na długo zostawia w głowie cień poruszanych w opowiadaniach problemów Jeśli szukacie czegoś lekkiego, jakiegoś poprawiacza humoru to trzymajcie się od tej pozycji z daleka! Jeśli natomiast lubicie podumać sobie nad bezsensem życia, nad problemami dotykającymi pośrednio lub bezpośrednio nas wszystkich – bierzcie i czytajcie.

 

Wydawnictwo Fabryka Słów

45 myśli na “„Księga jesiennych demonów” Jarosław Grzędowicz”

  1. Thank you for your entire labor on this web site. My mom really loves managing investigations and it is obvious why. My partner and i learn all regarding the lively tactic you present sensible techniques through your web site and in addition invigorate response from some others on the situation then our favorite princess is really starting to learn a whole lot. Take advantage of the rest of the year. You have been doing a stunning job.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *